خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ابلاغ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی از سوی رییس جمهور

  ابلاغ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی از سوی رییس جمهور(مربوط به همکاران جامانده و منتظر)

  به گزارش هشدارنیوز حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور قانون اصلاح تبصره (10) ماده (17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

  این قانون در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ سوم شهریورماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 1395/6/17 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

  متن این قانون به شرح زیر است:

  قانون اصلاح تبصره (10) ماده (17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

  ماده ‌واحده ـ تبصره (10) ماده (17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 1388/7/15 و اصلاحات بعدی آن به‌شرح زیر اصلاح می‌گردد:

  تبصره10ـ وزارت آموزش و پرورش مکلف است مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که از طریق شرکتهای عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به‌کار گرفته شده‌اند همچنین حق‌التدریسان غیرمستمر را که قبل از سال 1391 با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند به‌منظور تأمین نیروی حق‌التدریس با عناوین معلم (آموزگار یا دبیر)، مربی پرورشی، مربی بهداشت، مشاور و اداری با توجه به ارتباط رشته تحصیلی (منحصر به دوره متوسطه)، مقطع تحصیلی (حداقل کاردانی)، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آن وزارتخانه، بدون الزام به رعایت ماده (8) این قانون به‌کار گیرد. استفاده از سایر نیروها در این زمینه ممنوع است.

  بار مالی ناشی از اجرای این قانون در حد سقف حق‌التدریس سالانه و از محل حق‌التدریس پرداختی به کارکنان رسمی و خروج بازنشستگان آموزش و پرورش تأمین می‌گردد. به‌کارگیری این نیروها الزامی برای استخدام رسمی نمی‌باشد. نیروهای آموزش‌دهنده تجمیعی نهضت سوادآموزی که قبل از سال 1392 با نهضت سوادآموزی همکاری داشته‌اند، مشمول این تبصره می‌باشند.

  این قانون از تاریخ 1395/6/31 لازم‌الاجراء می‌باشد.


  این مطلب تا کنون 25 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : پرورش ,آموزش ,نهضت ,وزارت ,سوادآموزی ,ماده ,وزارت آموزش ,نهضت سوادآموزی ,قانون تعیین ,تکلیف استخدامی ,تعیین تکلیف ,قانون تعیین تکلیف ,تعیین تکلیف استخدامی ,تکلیف استخدامی معلمین ,استخدامی معلمین حق‌التدریسی ,
  ابلاغ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی از سوی رییس جمهور

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر